Siber Güvenilir Hatay
Hatay denilince herkesin aklına farklı bir güzellik gelir. Lezzetli yöresel yemekleriyle tüm medeniyetlerin tadına varabilmenizin yanısıra tarihi yapıları ve günümüze kadar süregelen hikayeleri ile Hatay hakikaten medeniyetler şehri. Şuppiluliuma, krallığının hakkını vererek günümüze kadar gelen efsane hikayelerin gerçekliğini tüm ziyaretçilere adeta yaşatıyor. Öte yandan, Atam Mustafa Kemal’in “Hatay benim şahsi meselemdir.” “Kırk asırlık Türk yurdu düşman elinde kalamaz.” ifadeleri de Türk gençliği için çok kıymetli birer mirastır.
Bizler de Türk gençliği olarak, “Siber Güvenilir Türkiye” isimli farkındalık çalışmalarımıza Hatay’dan başladık. Bilişim teknolojilerinin hızla gelişmesi ve hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alması nedeniyle, vatandaşlarımızın kullandığı tüm teknolojik araçları ve bilgisayar, telefon, tablet ve modem gibi cihazlardan kaynaklanabilecek riskleri de öğrenmelerinin önemine vurgu yapıyoruz. Siber tehditlerin farkında olarak teknolojiyi kullanmak vatandaşlarımız için ayrı bir keyif olacak. Siber saldırgan ve Siber dolandırıcıların kullandığı tüm teknikleri açıklayıcı bir dille anlatmayı ve gönüllü olan çocuk, genç, yaşlı demeksizin herkesin edindiği bilgileri sevdiklerine de aktarmasını hedefliyoruz. Bu sayede, geçmişten günümüze gelen saldırı yöntemlerini yayınlıyor ve sürekli güncellenen siber saldırı yöntemleri hakkında da güncel bilgileri paylaşıyoruz.
Ücretsiz siber güvenlik farkındalık eğitimleri düzenliyor ve istekli olan herkese siber güvenlik uzmanlığı kariyerinde destek veriyoruz. Binlerce yıllık devlet geleneği olan Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışan bir nesil hedefliyor ve ilelebet muhafaza ve müdafa etmekle sorumlu olduğumuz vatanımızın her bir karış toprağına aynı bilinçle bakıyor ve “Siber Güvenilir Türkiye” için çabalıyoruz.
Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün muasır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefini, mevcut literatüre hakim olarak, yeni bir literatür ile birlikte, kullanıcı nesillerin yetişmesinin önüne geçerek, geliştirici nesilleri yetiştirmek olarak görüyor, kabul ediyor ve çabalıyoruz.
Bu çabamızda bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz.
Unutmayın, konvansiyonel olmayan savaş teknikleri arasında yerini alan siber savaşlar, geleceğin savaş teknikleri olarak kabul ediliyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin binlerce siber savaşçıya ihtiyacı var. Ancak, siber silahları kullanan değil geliştiren olmalıyız.
Bu yüzden, hacker için bilgisayar korsanı ifadesini kabul etmiyor ve “Bilgisayar sistem, donanım ve yazılımlarını geliştiren ve geliştirmekten zevk alan kişiye hacker denir. “tanımını kabul ederek, Siber Güvenilir bir Türkiye için Hatay’dan fitili ateşlenen “Siber Güvenilir Türkiye” projesini hayata geçiriyoruz.
Bu projemize destek vererek Türk gençliğinin yanında sizler de yer alın.